Pierwsza pomoc przedmedyczna zgodnie z w Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.
Podstawowe szkolenie pierwszej pomocy skierowane jest do szkół i jednostek organizacyjnych.
W ciągu 6 godzin szkolenia omawiane są takie tematy, jak postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym w stanach zagrożenia życia ze szczególnym uwzględnieniem czynności związanych z resuscytacją krążeniowo – oddechową.
Bez względu na to,czy kiedykolwiek zetknąłeś się z pierwszą pomocą, czy nie – to szkolenie jest dla Ciebie.
PROGRAM SZKOLENIA:
Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy.
Łańcuch przeżycia.
Bezpieczeństwo ratownika. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
Ocena stanu poszkodowanego (ABC) i wezwanie pomocy.
Pozycja bezpieczna.
Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa (RKO).
RKO z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED – pokaz.
Postępowanie w stanach zagrożenia życia:
– zawał serca
– udar mózgu
– zakrztuszenie
Pierwsza pomoc w stanach nagłych:
– drgawki
– omdlenie
– ostra reakcja alergiczna
– duszność
– urazy kostno-stawowe
– krwotoki zewnętrzne, krwawienie z nosa
Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy.
Wypadek komunikacyjny – procedury postępowania
Szkolenie poprowadzi doświadczony szkoleniowiec, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, praktyk posiadający wiedzę i umiejętności potwierdzone odpowiednimi certyfikatami do prowadzenia zajęć określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. (Dz. U. Nr 139 poz. 1132) w zakresie udzielania I pomocy.