Ostrowianie polecą do Afryki, by zdobyć najwyższą górę kontynentu, Kilimandżaro. Kierownikiem wyprawy będzie Gosia Dąbrowska, a spotkanie poprowadzi pomysłodawca projektu Agnieszka Janowska.
„Wiele lat temu przeczytałam książki, które stały się inspiracją mojej podróży do Afryki – „Śniegi Kilimandżaro” i „Pożegnanie z Afryką” . Są marzenia, które potrzebują czasu, aby dojrzeć do realizacji i tak właśnie było z podróżą, którą dokumentuje prezentacja nazwana przeze mnie „Moja Afryka”. Byłby to z pewnością bardzo subiektywny dokument, stworzony przez kogoś, kto szuka miejsc i śladów pozostawionych przez bohaterów swoich ulubionych książek. Na szczęście w podróży towarzyszył mi syn i część zdjęć i filmów jest jego autorstwa. Myślę, że dużo bardziej obiektywnie relacjonują one nasze spotkanie z Tanzanią, jej przyrodą i ludźmi. Trasę i program wyjazdu zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy sami korzystając z usług miejscowych biur podróży i przewoźników – to nie było takie trudne. Mam nadzieję, że przekonamy miłośników spotkań Śladami Ostrowskich Globtroterów do samodzielnej organizacji wyjazdów. Zapraszam.” - mówi Gosia Dąbrowska.