Ostrowscy harcerze zapraszają na Rynek (piątek) i do konkatedry (sobota)
Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Odbierz światło, które jak co roku pokonuje setki mil i dzięki sztafecie harcerzy przybywa do nas z Groty Grobu Pańskiego.
Ostrowscy harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju w piątek 20 grudnia o godz. 16.00 na ostrowskim Rynku oraz w sobotę 21 grudnia w Konkatedrze podczas Mszy Św. o godz. 18.30.
Na mieszkańców czekać będą znicze, w których będzie można zabrać światło do swoich domów.